Wygrana w Christmas Cup na zakończenie ogólnopolskich występów w 2012 r.

W weekend 9-8.12.2012 w Sławęcickim Dworku rozegrano ogólnopolskie turnieje soft darta zaliczane do rankingu krajowego. IV Polish Dart Cup, nierankingowy turniej deblowy oraz najwyżej punktowany Christmas Cup to rozgrywki, w których wystartował Krzysztof Kciuk.

Przed startami zawodnik nie ukrywał, że bardzo liczy na zdobycie jednego ze swoich ulubionych trofeów, jakim jest Christmas Cup. Wielka motywacja oraz skupienie były zauważalne w jego grze podczas niedzielnej rywalizacji. Pierwsze mecze pokazały, że osiągnięcie założonego celu jest bardzo realne. 2-1, 2-0, 3-0 to wyniki pierwszych trzech potyczek. Wiary w końcowy sukces nie zachwiała nawet porażka ze znakomicie dysponowanym Dawidem Robakiem. Zawodnik ten dzięki stu procentowej skuteczności „na doublach” pokonał faworyzowanego Kciuka 3-0. Lewa strona turniejowej drabinki przyniosła pojedynki z takimi zawodnikami jak Hermanowicz (3-1) i Piątek (3-2). Walka o wejście do finału to mecz z odwiecznym rywalem na softowych arenach – Krzysztofem Ratajskim. „Jak do całego turnieju, podszedłem do tego meczu bardzo mocno skupiony. Dało to efekt w postaci wyrównanej gry na dobrym poziomie – za jaki uznać należy zakończenie legów w 5 i 6 rundach. Cieszę się, że w tym pojedynku wszystko zagrało, jego wynik mówi sam za siebie Kciuk – Ratajski 4-0.” – powiedział o tym meczu „The Thumb”. Finał to ponowna potyczka i szansa do rewanżu na Dawidzie Robaku. Wyniki 4-0 i 4-2 pozwoliły Kciukowi na zdobycie „świątecznego pucharu” kolejny raz w karierze.

„Sukcesy na zakończenie roku w postaci Christmas Cup na sofcie i finału II Grand Prix POD w Blachowni bardzo pozytywnie mnie nastroiły. Cieszy mnie fakt, że jestem w krajowej czołówce, co motywuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy i osiągania jeszcze większej ilości sukcesów. Mam nadzieję, że w 2013 roku moja kariera nabierze jeszcze większego rozpędu – ale to niestety nie zależy tylko ode mnie..”

17 miejsce w sobotnim Polish Dart Cup oraz 4 miejsce w turnieju deblowym (w parze z Mirosławem Gaczorkiem) to pozostałe wyniki Krzysztofa Kciuka podczas darterskiego weekendu w Sławęcicach.

Autor J.Z.

 

foto by Zbyszek Sacha

Copyright © 2012. All Rights Reserved.