Rozlosowano grupy World Cup of Darts

W czwartek w angielskim Wigan odbyło sie losowanie składów grup turnieju World Cup of Darts. Polskiego środowisko darterskie było żywo zainteresowane tym wydarzeniem ze względu na naszą eksportową parę Kciuk, Ratajski.

Polacy losowani byli z trzeciego koszyka, co oznaczało, że będą dolosowani do teamów teoretycznie mocniejszych. Z zespołów rozstawionych rywalami naszych rodaków będzie turniejowa dwójka czyli Holandia. Zespól ten tworzą 5-cio krotny mistrz świata Raymond van Barneveld oraz będący ostatnio w bardzo wysokiej dyspozycji, obecny vice mistrz świata Michael van Gerwen, który w półfinale mistrzostw popisał się 17 kolejnymi perfekcyjnymi lotkami!! Drugim zespołem, z którym przyjdzie się zmierzyć Polakom jest ekipa Gibraltaru. Zawodnicy tej reprezentacji są doświadczeni na międzynarodowej arenie i zdecydowanie nie należy ich lekceważyć.

„Będzie trudno o awans z grupy, jak zawsze jednak będziemy grać by wygrać każdy kolejny mecz. Grając na naszym najwyższym poziomie mamy szanse na sukces, jakim zdecydowanie byłby awans do kolejnej rundy. Osobiście jestem bardzo podekscytowany możliwością gry w turnieju z takimi gwiazdami. Dodatkową motywację daje kolejna szansa gry przed kamerami.” – odniósł się do wyników losowania „The Thumb”.

Składy wszystkich grup:

GRUPA A
Anglia (1)
Austria
Japonia

GRUPA B
Irlandia (8)
Dania
RPA

GRUPA C
Szkocja (4)
Kanada
Szwecja

GRUPA D
Walia (5)
Hiszpania
Filipiny

GRUPA E
Holandia (2)
Gibraltar
Polska

GRUPA F
Niemcy (7)
Finlandia
USA

GRUPA G
Australia (3)
Chorwacja
Nowa Zelandia

GRUPA H
Irlandia Północna (6)
Belgia
Węgry

 

autor J.Z.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.