Mistrzostwa Polski 2006Mistrzostwa Polski 2006
Kędzierzyn-Koźle 13/14.05.2006

W maju, jak co roku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski organizowane przez Polską Federacje Darta. Tym razem gospodarzem był okręg opolski i Firma Fun Factory. Mistrzostwa odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 13 i 14 maja.

Tytuły mistrzowskie rozdano konkurencjach: cricket,501 d.o – deble i 501 d.o.- indywidualnie – zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.
Na starcie stanęło ponad 100 zawodników i zawodniczek – najlepszych w Polsce na tarczy angielskiej – klasycznej. Dodatkowym smaczkiem poza tytułami, nagrodami i pucharami była ostatnia możliwość zakwalifikowania się do kadry Polski na ME w Chorwacji – 29.05-3.06.
W sobotę rozegrano dwie konkurencje: cricket i deble 501 d.o.
W cricketa bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Kciuk z Gliwic, który w finale pokonał obrońcę tytułu Krzysztofa Ratajskiego. Wśród kobiet triumfowała zawodniczka gospodarzy Beata Dammfeld.
Deble 501 d.o to popis najbardziej doświadczonej w Polsce pary deblowej: Rafał Fiszerowicz i Krzysztof Wojciechowski z Poznania. W finale niesprostali im Rafał Zyskowski i Krzysztof Ratajski z Częstochowy. Wśród kobiecych debli tytuł powędrował do Katarzyny Bagińskiej z Oleśnicy i Agnieszki Gazdy z Krakowa. W niedzielę rozegrano główny turniej MP 2006 -indywidualne zawody w 501 d.o.

Turniej męski od początku miał grono faworytów – czołówka rankingu Radar. Dodatkowa walka to kto poza Rafałem Fiszerowiczem i Krzysztofem Ratajskim pojedzie na ME. Było paru pretendentów z Jackiem Krupką, Markiem Dyrda i Patrykiem Żabką na czele. Z poza czołówki jedyną możliwością na wyjazd kogoś na ME był tytuł Mistrza Polski. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym, a kilka pojedynków rozgrzało nawet postronnych obserwatorów, na co dzień nie grających w darta. Dość wcześniej z turniejem pożegnali się od lat będący w czołówce Leszek Hoffman z Gniezna i Piotr Dulczewski z Krakowa, którzy 33m. nie mogą uznać za sukces. Pierwszy w walce o awans do kadry odpadł Marek Dyrda kończąc na 9m. Najlepiej wyglądały tego dnia pojedynki K. Kciuka, K. Ratajskiego i J. Krupki z Warszawy. Oni też dotarli do miejsc na podium. Mimo 5m. Patryka Żabki on sam do końca turnieju trzymał kciuki za… przeciwników K. Kciuka, bo tylko zdobycie przez niego tytułu MP eliminowało go z kadry na ME. Jednak ten weekend należał do zawodnika z Gliwic, który dotarł do finału bez porażki i tam czekał na wynik walki o finał z lewej strony gdzie wreszcie Jacek Krupka pokonał Krzysztofa Ratajskiego w turnieju ogólnopolskim. Finał był dokończeniem wspaniałego „snu” Krzysztofa Kciuka, który do sobotniego tytułu w crickecie i brązowego medalu w deblach 501 d.o z Piotrem Pomykołem dorzucił ten najcenniejszy TYTUŁ MP w 501 D.O.
Wśród pań od początku walka toczyła się pomiędzy Katarzyną Bożek i Katarzyna Bagińska a koalicją zawodniczek ze Śląska. Z tej rywalizacji zdecydowanie przegrane wyszły zawodniczki z okręgu śląskiego, z których najlepsza Anna Szmara zajęła trzecie miejsce. W finale rywalizację Bożek – Bagińska najbardziej przeżywała… Joanna Rumanowska z Katowic, która w wypadku wygranej K.Bagińskiej znalazła by się w kadrze na ME. Obrończyni tytułu z 2005 roku Katarzyna Bożek uporała się ze swą imienniczką i ponownie wywalczyła Tytuł Mistrzyni Polski i miejsce w kadrze na ME.

Po MP ogłoszono skład kadry na ME – Umag -Choracja 2006:

1. Krzysztof Kciuk MP
2. Krzysztof Ratajski
3. Rafał Fiszerowicz
4. Jacek Krupka
5. Katzrzyna Bożek MP
6. Katarzyna Babińska

źródło: dart.pl

 

Copyright © 2012. All Rights Reserved.