Małopolska Dart Cup v.2 i kolejna wygrana Krzysztofa Kciuka

20.09.2014 turniej Małopolska Dart Cup tym razem zawitał do Grodu Kraka. W klubie Na Kotłowem na ul. Wsterplatte w Krakowie, który jest  kolebką krakowskiego darta, został rozegranym drugi turniej zaliczany do rankingu Pucharu Polski. W kolejnej odsłonie tego cyklu zagrało 52 mężczyzn i  15 kobiet. Gry odbywały się w dwóch salach klubu, jednej całkowicie odnowionej i przygotowanej pod darterskie potyczki, drugiej – przepięknej, zabytkowej, we wnętrzach której można było przenieść się w czasie o kilka wieków wstecz, oddając się pasji darterskich zmagań.

Krzysztof przez fazę grupową przeszedł wręcz w ekspresowym tempie nie tracąc nawet jednego lega. W pierwszym meczu po grupach trafił na Mirosława Gaczorka – weterana krakowskiego darta oraz jednego z najlepszych zawodników regionu. Krzysztof jednak zagrał ten mecz perfekcyjnie i w dalszym ciągu bez straty lega przeszedł do kolejnej rundy. Następne mecze to powtórka z Nowego Sącza. Mecz z Dawidem Robakiem zakończył się wynikiem 4:1 dla Krzysztofa, a wygrany 5:3 niezwykle zacięty pojedynek z Tomaszem Kozłowskim był chyba najbardziej emocjonującym meczem tego dnia. Ostatecznie wygrana w finale 6:3 z Adrianem Michną daje Kciukowi tytuł najlepszego zawodnika tego cyklu po raz drugi.

Turniej został przeprowadzony bardzo sprawnie, gry na bardzo wysokim poziomie. Podziękowania dla organizatorów i zawodników.

Copyright © 2012. All Rights Reserved.