Mistrzostwa Świata Ladbrokes


18.12.2009 roku ruszyły w Londyńskim Alexandra Palace Mistrzostwa Świata w darta (2010 Ladbrokes.com World Darts Championship) organizowane przez PDC (Professional Darts Corporation) z pulą nagród sięgającą miliona funtów.

Wśród wielu gwiazd światowego darta znalazło się również miejsce dla polskiego gracza, jest nim Krzysztof Kciuk. Zawodnik ten tworzy historię polskiego darta, gdyż jako pierwszy Polak weźmie udział w Mistrzostwach Świata rozgrywanych pod patronatem PDC. Krzysztof Kciuk rozpocznie zmagania przy tarczy w poniedziałek 21.12. Pierwszym rywalem Polaka w rundzie wstępnej będzie Japończyk Haruki Muramatsu, w przypadku zwycięstwa Krzysztof Kciuk zagra w pierwszej rundzie turnieju z reprezentantem Anglii Ronnie Baxterem.

Krzysztof Kciuk. Dla większości to nazwisko mówi niewiele. Jednak to właśnie ten zawodnik w najbliższych dniach (21.12.09) reprezentował będzie Polskę w Mistrzostwach Świata w Darcie, które od 18 grudnia odbywają się w Londynie. Tym samym otworzy nowy rozdział w historii polskiego Darta. Wszakże turniej ten jest jednym z najbardziej prestiżowych w tej dyscyplinie. Pula nagród sięga niebagatelnej kwoty miliona funtów. Uczestnikami tego wydarzenia będą największe gwiazdy światowego Darta, a występ Krzysztofa Kciuka będzie polskim debiutem na imprezie tak dużej rangi. Polak rozpocznie zmagania przy tarczy w poniedziałek, 21.12. Jego pierwszym rywalem będzie Japończyk Haruki Muramatsu. W przypadku zwycięstwa Krzysztof Kciuk kolejnej rundzie turnieju zmierzy się z Anglikiem Ronnie Baxterem.

 

Copyright © 2012. All Rights Reserved.