Krzysztof Kciuk Drużynowym Vicemistrzem Polski !!!

W miniony weekend w Sławęcicach koło Kędzierzyna – Koźla odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski PSD/PFD. Do rywalizacji przy darterskich automatach stanął również krakowski TITAN Dart Team, z Krzysztofem  Kciukiem na czele.

Krakowski zespół reprezentowali tacy zawodnicy jak: Paweł „Groni” Gronowski, Grzegorz „Koniu” Konieczny, Marcin „Rzemool” Rzemiński, a także Krzysztof „The Thumb” Kciuk. Wiążąc niemałe nadzieje z występem w turnieju zespół TITANA liczył na wysoką klasę swojego lidera w decydujących momentach.

Walcząc o jak najlepszą lokatę krakowscy zawodnicy pokazali klasę oraz wielkie nerwy. W meczu z drużyną Karczma Śląska pomimo świetnej postawy kapitana Marcina Rzemińskiego i bardzo solidnej gry Gronowskiego i Koniecznego byli blisko porażki. Powodem tego były nieprzewidziane porażki Kciuka w pierwszym singlu oraz meczu deblowym. Przy stanie 4-5 dla śląskiej ekipy doszło do pojedynku Krzysztofa Kciuka z Arkadiuszem Gorznym. „ W tym momencie wziąłem się w garść i wiedząc, że cały zespół na mnie liczy zwyciężyłem 2-1 doprowadzając tym samym do stanu 5-5 w meczu”. Decydujący mecz rozegrali ze sobą starzy znajomi z darterskich aren Krzysztof Kciuk i Dawid Robak.
W ostatnim legu The Thumb zaliczył maxa i z dużą przewagą podszedł do zamykania. Pewne double 8 przypieczętowało wygraną krakowian. Po spotkaniu Krzysztof podzielił się refleksjami mówiąc: „Podczas moich pojedynków z Gorznym i Robakiem w decydujących momentach była prawie grobowa cisza, aż się dziwnie grało. Natomiast po wygranych meczach wybuchał swego rodzaju szał wśród oglądających. Mam nadzieję, że w finale pójdzie nam również dobrze, chociaż rywale mają bardzo mocny skład i mogą okazać się bardzo groźni”.

Faktycznie zespół z Częstochowy występował w bardzo silnym zestawieniu. Niekwestionowanym numerem jeden był Krzysztof Ratajski, a wraz z nim w teamie zagrali Rafał Zyskowski, Mariusz Łapiezo oraz Tomasz Kaszczyszyn. Zgodnie z przewidywaniami Kciuka mecz nie należał do łatwych. Przy wielkiej klasie rywala i nieco słabszych występach krakowian potyczka zakończyła się wysokim zwycięstwem reprezentantów Częstochowy.

Chociaż polegliśmy w finale turniej należy zaliczyć do udanych – w końcu nie codziennie zostaje się drużynowym vicemistrzem Polski. Pomimo braku zwycięstwa cieszę się bardzo, gdyż jest to mój pierwszy finał dużej imprezy odkąd nawiązałem współpracę z firmą Unicorn” dodał po zakończeniu zawodów The Thumb

autor J.Z.

 

fot. by Zbyszek Sacha

Copyright © 2012. All Rights Reserved.